Maliny a med

Malina je plodem ostružiníku maliníku často přezdívaným maliník obecný. Tato rostlinka je až dva metry vysoká a skládá se především z prutovitých dřevitých výhonků.  Ostružiník maliník náleží do čeledi růžovité, do které se také řadí samozřejmě růže, dále mochna, kontryhel, hlohy či jeřáb a do čeledi růžovitých spadá rovněž rod slivoní, tudíž například třešeň, trnka nebo mandloň.

Maliny

Jaký přínos mají pro naše tělo maliny?

Maliny jsou v první řadě přírodním zdrojem cukru. Obsahují také nezanedbatelné množství antioxidantů, především kvercetin a kyselinu gallovou.  Tyto látky vykazují antikancerogenní účinky (zastavují nádorový růst či napomáhají k léčbě rakoviny), napomáhají proti onemocnění srdce, oběhového systému a projevům stárnutí. Dále jsou plné fytonutrientů, vitaminu C, hořčíku, manganu, kyseliny listové a vlákniny. Maliny mají blahodárný vliv na zdraví lidí s obezitou nebo cukrovkou. Ketony, které maliny obsahují, se v Japonsku přidávají do tablet a náplastí pro snížení nadváhy. Konzumací malin získá lidský organizmus také více energie.

Maliny v pastovaném medu

Lyofilizované maliny. Co je lyofilizované ovoce?

Lyofilizace je sušení mrazem. V průběhu tohoto procesu se čerstvé ovoce zmrazí při teplotě -80°C a po zmrazení se ovoce přesune do sušičky, kde se díky nižšímu tlaku voda mění na páru. Nejprve se suší ve vakuu a odstraní se skoro všechna voda. Následuje sušení při zvyšování teploty a snižování vakua. Oproti obyčejnému sušení si takto vysušené ovoce zachovává nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny, minerální látky, aroma a chuť.

Celý článek: Co to znamená, když se řekne lyofilizované ovoce? Je k přečtení zde.

Lyofilizované ovoce proužek

Maliny a med

Spojení medu a lyofilizovaných malin je novinka, která má rozhodně co nabídnout. Kvalitní český med, pouze od našich včeliček a lyofilizované maliny dávají našim chuťovým pohárkům skvělý gastronomický zážitek. Medvěd malinový si lze užít jako pomazánku na chléb nebo palačinky, ale můžeme ho použít také k dochucení tvarohu pro domácí tvarohovou zmrzlinu. V použití se meze nekladou. Mňam, je to prostě dobrota.

Medvěd malinový – maliny v medu je úžasné spojení chutí.

Med přímo od včelaře

Všechny naše medové výrobky Medvěd, ale i naše klasické medy jsou pouze od našich včel, tedy z produkce našeho Včelařství Domovina. Známe naše včely, krajinu, ve které včely sbírají sladký nektar i pyl. Víme o našem medu vše. Proto jsme schopni držet vysokou úroveň kvality našich medových pochoutek.

Med přímo od včelaře_1

Medvěd malinový, maliny v medu

Malina v medu je mana, která stojí za hřích. Ať jste Adam nebo Eva, neodoláte.

Obsahuje: pastovaný med, lyofilizované maliny

Medvěd malinový

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení