Náš sladký, zdravý, domácí MED. Kupujte ho HNED

Vítejte na našich medových hodech. Najdete tady širokou paletu vynikajících domácích medů přímo od včelaře– jsme rodinná farma Včelařství Domovina. Bez medu to prostě nejde.

#ShowMore#

Uplatní se v kuchyni, utužuje zdraví, báječně chutná. Poctivý MED je to nejlepší, co pro své tělo, pro svou rodinu a přátele můžete udělat. Slaďoučký medíček nesmí chybět v žádné domácnosti, protože:

  • doplní sílu a energii při tělesné námaze, aktivním pohybu, ale i dietě,
  • obsahuje spoustu vitamínů a dalších důležitých látek,
  • uplatní se ve variantách tekutý a pastovaný.

Jedem k vám s medem´ z oblastí bohatých na snůšku pylu i nektaru, která je zárukou toho nejlepšího medu. Dopřejte si medovou baštu i vy-bírejte:

Nejprodávanější

med kvetovy 750 dekor 1
od 79 Kč–20 %
Původně: 79 Kč  (–20 %)
od 63 Kč
med kvetovy jarni pastovany 750 dekor
od 79 Kč–20 %
Původně: 79 Kč  (–20 %)
od 63 Kč
med kvetovy s lipou 750 dekor
od 89 Kč–20 %
Původně: 89 Kč  (–20 %)
od 71 Kč
12 položek celkem

Domácí med ze Včelařství Domovina

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

My med prostě milujeme. Proč? Jeho sladkou chuť zbožňujeme od útlého dětství. Já to jinak nesvedu, prsty pořád od medu… První včelstvo jsme si přivezli od kamaráda z jižní Moravy, včelky zabzzzzučely a my jsme jejich kouzlu zcela propadli. Už napořád. Včelaření a tradiční výroba domácího medu se nám staly osudem.

Využití medu: 24/7

Náš bááááječný domácí med doslova rozzzzáří váš den. Ráno začnete mazaným pečivem s čajem nebo se ovitamínujete medem v müsli, jogurtu, ovesné kaši. Nad medovou snídani prostě není. K obědu grilujete masíčko na medu, jako příloha se nabízí zeleninový salát s medovou zálivkou. Odpoledne upečete něco sladkého, třeba medovou bábovku, medovník nebo medové cookies. K tomu sedne jako plástev do úlu kávička – oslazená medíkem. Uměli byste si představit život bez medu?

Med = nekonečně prospěšná pochoutka pro naše tělo. Denně doporučuji aspoň 1 lžíci! Vždyť ukrývá spoustu užitečných látek:

  • stopové prvky (fluor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, zinek, železo),
  • aminokyseliny a kyseliny (citrónovou, jablečnou, křemičitou, vinnou),
  • minerály (draslík, fosfor, chlor, křemík, sodík, vápník),
  • vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, K),
  • jednoduché cukry (glukóza a fruktóza),
  • flavonoidy a karotenoidy.

Možnosti využití medu při léčbě zdravotních obtíží i jejich prevenci jsou takřka nekonečné. Podporuje srdeční funkci, přispívá ke klidnému spánku, zlepšuje činnost svalů a vůbec – přečtěte si o léčivém účinku medu v našem rozsáhlém cyklu Med jako lék.

Jak vypadá med?

Med je sladký, med je dobrý, med je potěšení pro jazýček i žaludek. Můžete si ho vychutnat ve dvou variantách. Záleží jenom na vás, jak ho máte raději.

Tekutý med: je to přírodní medík snadno roztíratelný na pečivo. Zvolna teče, jako tekuté zlato. Skladujeme ho na temném, suchém místě s teplotou do 25 °C (třeba i v lednici). Pravý, poctivý med od včelaře rychle krystalizuje (lidově se nesprávně říká, že cukernatí). Tento přirozený fyzikální proces se objevuje už během pár dnů či týdnů a tak to má být. Začíná mírným zakalováním a končí úplným ztuhnutím medu. Takový med můžete ztekutit bez ztráty kvality.

Pastovaný med: krémově béžový až bílý med jako stvořený pro namazání na pečivo bez ztékání. Je to květový med mechanicky uvedený do lehce roztíratelné konzistence. Přirozené krystalizace ho zbavujeme pozvolným mícháním bez ztráty kvality (nemůže tedy úplně ztuhnout). A kdyby náhodou, nechte ho pár hodin v pokojové teplotě, aby změknul. Inu, jedná se o stopro přírodní výrobek bez stabilizátorů, cukerných sirupů či jiných ředících šťáviček.

Výroba medu

Med stáčíme na naší včelařské farmě Včelařství Domovina na okraji Vysočiny. Včelky ho vyrábí ze slaďoučkého pylu a nektaru. Celý proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, poctivé řemeslo a stará dobrá ruční práce. Žádná chemie ani všelijaké náhražky, to je náš domácí med.