Pomozte nám dostat Elona domů, jeho mámě se stýská

Domov není na Marsu, ale tady, na Zemi. Ke každé objednávce dostanete semínka lučního kvítí zdarma (nebo si je můžete koupit samostatně). Aby se tu žilo ještě lépe a aby včelky měly kde bzzzučet! Vyberte si podle svých možností variantu pro vysetí do půdy, nebo do truhlíku:

Nejprodávanější

Truhlik 1
 
49 Kč
Louka 1
 
89 Kč
boruvky v medu 380 dekor
od 89 Kč –35 %
Borůvky v medu
Skladem
278
Původně: 89 Kč  (–35 %)
od 57 Kč
6 položek celkem

Semínka květin pro včeličky

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

My, lidé, jsme to svým překotným vývojem dopracovali hodně „daleko“. Tak daleko, že se včela stala ohroženým druhem. A bez včel lidský druh prostě nepřežije.

Naše včelařská farma cítí odpovědnost nejen za region, kde včelaří, ale i za celý svět. A tak to chceme změnit. Včelám pomáháme:

  • co nejšetrnějším přístupem k přírodě,
  • budováním včelího útočiště v podobě farmy,
  • používáním přírodním materiálů (např. dřeva),
  • prodejem výrobků z medu, který nám to všechno pomáhá financovat.

S tímto závazkem MŮŽETE POMOCI I VY. Stačí tak málo. Ale proč zrovna květiny? Včely se bez nich neobejdou. Sbírají z nich pyl a nektar, ze kterého vyrábí med a tím se pak živí. Čím víc medonosných (nebo také včelařských, chcete-li) rostlin, tím lépe pro včely.

Jejich vysetím pomůžete včelám přežít.

Pomůžete zachránit naši nádhernou modrou planetu.

Jelikož bez včel se lidé neobejdou, ba co více, nepřežijí (!), pomůžete tím i sami sobě.

Kam můžete semínka vysít?

Záleží na vašich možnostech, a proto jsme připravili dvě varianty. K vysetí rovnou v přírodě do hlíny, na louce, na zahradě nebo za humny použijte výsev Luční květiny. Balení 10 g vystačí při ručním setí na plochu zhruba 5 m2.

Vlastní pozemek nemáte? Nevadí, právě pro vás jsme nachystali výsev Kvetoucí truhlík. Vám i včelám udělá radost na balkonu, za oknem či kdekoliv jinde, kde není tolik místa.

Složení výsevu, kterým pomůžete včelám

Výsev Luční květiny obsahuje 34 druhů trvalých rostlin. Vybrali jsme pěkné a zároveň pěkně odolné druhy, na které si nepřijdou ani pekelná sucha, občas se v našich končinách vyskytující. Svou krásou a vůní vás potěší třeba chrpa luční, kmín kořenný, krvavec menší, řepík lékařský nebo vičenec ligrus.

Výsev Kvetoucí truhlík ukrývá 12 druhů rostlin, mix zahradních letniček a léčivých bylinek. Pro včelky naprosté pošušňáníčko. Těšit se můžete na květy chrpy modráka, měsíčku zahradního, suchokvětu ročního, světlice barvířské či zlatně věncové.

Jak na setí? Nebojte, to zvládne každý

Součástí balení je podrobný návod na výsev kytiček. Dozvíte se tam všechno: jak na to, co obnáší příprava, kdy a kde vysévat, něco o zalévání, ale také, jak se o ně dlouhodobě starat.

Nezapomeňte, péče o květiny je nejenom radost. Je to i způsob, jak pomoci včelám a jak se příspěvkem k jejich záchraně podílet na záchraně celého světa. Včelky budou nadšené…

…a radostí budou bzzzučet!