O nás

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak to vlastně celé začalo? Kdepak, ničím zvláštním vás nepřekvapíme. Včely pro nás nejdříve byly prostě koníček.

První Máju a její partu pracovitých kamarádek jsme si přivezli od známého z jižní Moravy. To jsme ještě netušili, že včelaření se stane naší celoživotní vášní. Jenže do světa včel, pláství a medu jsme se rychle zamilovali… a po čase jsme věděli, že se mu chceme věnovat naplno.

V roce 2016 tak vzniklo rodinné Včelařství Domovina.

Alena a Josef ze Včelařství Domovina

Z jednoho úlu se stala rozsáhlá včelařská farma na okraji Vysočiny. Nejvíce včelstev máme u Lubna a Sázavky nedaleko Habrů na Havlíčkobrodsku a u vísky Vlkanov mezi Ledčí nad Sázavou a Světlou nad Sázavou. Naše včely ale bzučí například i v jabloňových sadech u osady Bříství poblíž Křečhoře na Kolínsku.

„Na prvním místě jsou včely, poctivé řemeslo a kvalitní výrobky“

Skvělý domácí med jsme v září 2019 začali prodávat ve vlastním e-shopu.

A ve stejném roce jsme na trh uvedli novinku, naši originální medovou pomazánku. Pojmenovali jsme ji jednoduše Medvěd. Jednoduché, stoprocentní přírodní složení – pouze med a ovoce – mňam! Zákazníkům okamžitě zachutnala a my jsme jim od té chvíle nabídli už přes třicítku rozmanitých příchutí.

Suma sumárum, Včelařství Domovina nyní vyrábí a prodává:

Ucelenou nabídku najdete na našem medovém on-line obchodu. A často za mimořádně výhodné ceny.

„Býti správným včelařem“

A jaká je naše současnost? Rozšiřujeme farmu o další včelstva, navazujeme kamarádskou spolupráci s oblíbeným hercem Jakubem Kohákem, připravujeme nové výrobky… A s radostí sledujeme, jak naše včelstva po celý rok prosperují. Inu, včelařina, to je láska na celý život! Jsme moc rádi, že si naší práce všimla také řada médií včetně České televize, deníku MF Dnes či prestižního časopisu Forbes.

❤ včely – pomáháme přírodě

Hodně také přemýšlíme nad tím, jak včelám pomáhat.

Včely se totiž kvůli lidem staly ohroženým druhem. Jenže bez včel lidé nepřežijí. To chceme změnit – cítíme odpovědnost za region, kde včelaříme, i za celý svět.

Kromě přemýšlení však včelám skutečně pomáháme. Snažíme se o šetrný přístup k přírodě, budujeme včelí útočiště, používáme přírodní materiály. V boji s nebezpečným parazitem kleštíkem včelím (šíří včelám smrtelnou varoázu) jsme nasadili revoluční termosolární úl – likviduje ho přirozenou, přírodní cestou a bez chemie. To všechno nám prodej výrobků z medu pomáhá financovat.

V roce 2023 jsme podíl na pomoci včelám nabídli i našim zákazníkům. Můžou doma zasadit květiny, ze kterých včely sbírají nektar…

…a radostí budou bzzzučet!

Alena a Josef ze Včelařství Domovina