O nás

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak to vlastně celé začalo? Kdepak, ničím zvláštním vás nepřekvapíme. Včely pro nás nejdříve byly prostě koníček.

První Máju a její partu pracovitých kamarádek jsme si přivezli od známého z jižní Moravy. To jsme ještě netušili, že včelaření se stane naší celoživotní vášní. Jenže do světa včel, pláství a medu jsme se rychle zamilovali… a po čase jsme věděli, že se mu chceme věnovat naplno.

V roce 2016 tak vzniklo rodinné Včelařství Domovina.

Alenka Včelař

Z jednoho úlu se stala rozsáhlá včelařská farma na okraji Vysočiny. Nejvíce včelstev máme u Lubna a Sázavky nedaleko Habrů na Havlíčkobrodsku a u vísky Vlkanov mezi Ledčí nad Sázavou a Světlou nad Sázavou. Naše včely ale bzučí například i v jabloňových sadech u osady Bříství poblíž Křečhoře na Kolínsku.

„Na prvním místě jsou včely, poctivé řemeslo a kvalitní výrobky“

Skvělý domácí med jsme v září 2019 začali prodávat ve vlastním e-shopu.

A ve stejném roce jsme na trh uvedli novinku, naši originální medovou pomazánku. Pojmenovali jsme ji jednoduše Medvěd. Jednoduché, stoprocentní přírodní složení – pouze med a ovoce – mňam! Zákazníkům okamžitě zachutnala a my jsme jim od té chvíle nabídli už přes dvacítku rozmanitých příchutí.

Suma sumárum, Včelařství Domovina nyní vyrábí a prodává:

Ucelenou nabídku najdete na našem medovém on-line obchodu. Často za mimořádně výhodné ceny. Velkou část výrobků seženete také ve více než 200 kamenných prodejnách obchodních partnerů po celé České republice.

„Býti správným včelařem“

A jaká je naše současnost? Rozšiřujeme farmu o další včelstva, navazujeme kamarádskou spolupráci s oblíbeným hercem Jakubem Kohákem, připravujeme nové výrobky… A s radostí sledujeme, jak naše včelstva po celý rok prosperují. Inu, včelařina, to je láska na celý život!

❤ včely – pomáháme přírodě

Hodně také přemýšlíme nad tím, jak včelám pomáhat.

Včely se totiž kvůli lidem staly ohroženým druhem. Jenže bez včel lidé nepřežijí. To chceme změnit – cítíme odpovědnost za region, kde včelaříme, i za celý svět.

Kromě přemýšlení však včelám skutečně pomáháme. Snažíme se o šetrný přístup k přírodě, budujeme včelí útočiště, používáme přírodní materiály. To všechno nám prodej výrobků z medu pomáhá financovat.

V roce 2023 jsme podíl na pomoci včelám nabídli i našim zákazníkům. Můžou doma zasadit květiny, ze kterých včely sbírají nektar…

…a radostí budou bzzzučet!