Nutriční specialistka Petra Zapletalová se představuje

Jsme Včelařství Domovina, milujeme med a stejně jako vy ho moc rádi mlsáme. Často se ale sami sebe ptáme, kolik medu vlastně sníst, jak ho upravovat a s jakými potravinami kombinovat. Chceme přeci, aby měl co nejlepší vliv na naše zdraví a postavu.

Všechny otázky ohledně medu a jeho vlivu na správnou výživu proto řešíme v našem Nutričním koutku s odbornicí nejpovolanější – Petrou Zapletalovou.

Petra Zapletalová spolupracuje se Včelařstvím Domovina

Společně s Petrou zkoumáme, jak s medem při běžném stravování pracovat. Připravujeme sladká i slaná jídla, povídáme si, jak med používat ve vyváženém jídelníčku, vysvětlujeme si jeho výhody při sportu a zvyšování odolnosti organismu. To všechno erudovaně, komplexně a s využitím vlastních zdrojů. V našich článcích žádné levné kompilace z jiných webů nenajdete.

S medem se zkrátka snažíme skamarádit tak, aby nám byl při vaření věrným pomocníkem.

Kdo je Petra Zapletalová

Petra Zapletalová pochází ze Semil, malého města v Podkrkonoší. Už od 15 let ji zajímal vliv stravování na lidské tělo a během prázdninových brigád pracovala jako výpomoc v kuchyních. Nebylo proto náhodou, že se v jedné nemocniční kuchyni seznámila s oborem nutriční terapeut.

Nutriční specialistka Petra Zapletalová

V roce 2012 začala studovat na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V té době se jí narodili syn Benjamin a dcera Gabriella, rodičovskou dovolenou proto využila k praxi nutriční terapeutky dietního stravování ve školních jídelnách. Magisterské studium ukončila roku 2017 jako nutriční specialistka na výživu dětí a dospělých.

  • Věděli jste? Označení nutriční terapeut (nutriční specialista) může používat pouze úspěšný absolvent příslušného oboru na lékařské fakultě. Tím se také zásadně odlišuje od výživového poradce (laicky též výživový terapeut, výživový specialista či nutriční poradce).

Poté, co na svět přišli dcera Noemi a syn Levi, se věnovala nutričnímu poradenství pro děti, těhotné a kojící ženy ve společnosti Nehladu.cz. Nyní pracuje ve své vlastní poradně.

Motivace žít kvalitnější život

Na práci nutriční terapeutky Petru baví možnost zlepšit náš život. Pomáhá s úpravou hmotnosti, se zdravotními problémy i s předáváním správných stravovacích návyků dětem. K jejím profesním zásadám patří snaha nerozdělovat potraviny na zdravé a na nezdravé. Med řadí mezi kalorické potraviny, které bychom měli konzumovat s mírou. Nevidí však jediný důvod se mu při vyváženém stravování vyhýbat. Právě takovému medovému jídelníčku se v našem Nutričním koutku věnuje.

Kromě práce nutriční specialistky miluje svou rodinu, zútulňování domova a zdravý pohyb, hlavně plavání či běh. Má ráda saunování, květiny, svíčky, teplý čaj a romantická světýlka na zahradě. Ráda vyráží na výlety do hor, přečte si napínavou detektivku nebo se podívá na romantický film.