Garantujeme doručení pod stromeček 🎄 Průměrná doba doručení medových dobrot je 10 dnů 🚚

Překvapte své smysly medem s citronem a spirulinou. Vypadá krásně, chutná ještě lépe

Vychutnejte si něco, co tu ještě nebylo. Med MODRÝ CITRON! Překvapivě barevný, nečekaně dobrý, neobyčejně zdravý. Kdepak, není v tom žádné kouzlo, ani záhada, ale řasa SPIRULINA, která náš medík z Vysočiny mění do barvy temného moře. Kdo ochutná, uvěří, že citronový med se spirulinou je:

 • > dobrůtka mámivě nakyslé chuti, skvěle doplňující medovou sladkost,
 • > pecka pro vaše zdraví, kombinující vitamíny z citronu a superpotravinu spirulinu,
 • > zdroj kreativity do kuchyně, perfektní jako originální svačinka, vylepšení müsli nebo ke zdobení dortů.

Neuvěřitelná kombinace, která vašemu jídelníčku dodá šťávu: med + citron + spirulina. Už se vám sbíhají sliny? Prosím, vybírejte:

Nejprodávanější

3 položek celkem
Citronovy med se spirulinou 75
Náš med
99 Kč
1220
Citronovy med se spirulinou 180
Náš med
189 Kč
1217
Citronovy med se spirulinou 400
Náš med
339 Kč
1214

Citron se spirulinou v medu z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili citron a spirulinu? Když jsme poprvé četli o řase spirulině, okamžitě jsme věděli, že ji chceme namíchat do medu. Opravdový válec na bacily a jiné fujtajbly. A přece modrý med, to je něco! Žlutý citron byla také jasná volba, vždyť kyselé ovoce se ke sladkému medu skvěle hodí.

Výsledná chuť osvěží, potěší a posílí. Domácího květového medu jako z pohádky, osvědčeného citronu a extravagantní spiruliny se doslova nemůžete nabažit.

Využití medové pomazánky s citronem a spirulinou

Náš med se spirulinou a citronem zachutná celé rodině, sportovcům, prostě všem. Využijete ho sedm dní v týdnu, můžete ho namazat na pečivo, přidat do pokrmů a ovocných salátů. Velkou parádu s ním díky jeho modré barvě uděláte při zdobení dezertů (zmrzlinové poháry, palačinky, pudink). Lze ho rozmíchat s jogurtem, v koktejlu, ve smoothie nebo si ho dopřát jenom tak pro radost.

Citron je známý jako zdroj vitamínů a dalších užitečných látek pro náš organismus. Obsahuje např.:

 • > vitamíny (A, B, C),
 • > minerály (draslík, fosfor, hořčík, vápník, zinek, železo),
 • > organické kyseliny (askorbovou, citrónovou, listovou, pantotenovou).

A co teprve spirulina! Nikoliv náhodou se označuje za superpotravinu. Jedná se o zásobárnu celé řady užitečných látek jako:

 • > minerály (draslík, mangan, měď, selen, vápník, zinek, železo),
 • > karoteny, sacharidy a obzvláště bílkoviny,
 • > vitamíny (A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D, E, K),
 • > aminokyseliny a esenciální kyseliny,
 • > fykocyanin (modré barvivo).

Jak vypadá ochucený med s citronem a spirulinou?

Tak především je MODRÝ. A modrá je dobrá. Jinak je to medík snadno roztíratelný na pečivo. Neteče jako běžný med květový a hustotou lehce převyšuje pastovaný med díky přimíchanému citronovému koncentrátu. A kdyby náhodou, nechte ho pár hodin v pokojové teplotě, aby změknul. Inu, jedná se o stopro přírodní výrobek bez stabilizátorů, cukerných sirupů či jiných ředících šťáviček.

Výroba medu se spirulinou a citronem

Ochucený med s citronem a spirulinou děláme na naší včelařské farmě na okraji Vysočiny. Celý výrobní proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, kvalitní suroviny a poctivé řemeslo. To znamená stará dobrá ruční práce, náš domácí med a žádná chemie ani všelijaké náhražky.

Složení citronového medu se spirulinou

Složení našeho medu s citronem a spirulinou je přírodní, a proto tak jednoduché: jenom za studena pastovaný med, citronový koncentrát bez konzervantů a sušená spirulina (vláknitá sinice z rodu Oscillatoriales).

Pastovaný med: květový med mechanicky uvedený do lehce roztíratelné konzistence. Přirozené krystalizace ho zbavujeme pozvolným mícháním bez ztráty kvality (nemůže tedy úplně ztuhnout).