Garantujeme doručení pod stromeček 🎄 Průměrná doba doručení medových dobrot je 10 dnů 🚚

Meruňky v medu jsou velká, nekonečná láska, kterou musíte zažít

MEd. MEruňka. MElujeme to. Spojte potěšení z meruňkových knedlíků, meruňkového džemu a meruňkového koláče s konejšivou silou poctivého domácího medu a užijte si meruňkový med. Nezměrně lahodnou pochoutku na každý den.

  • Zasnoubili jsme meruňkovou krásku s naším medem a vznikla velká, nekonečná láska.
  • Košíček meruněk + skleničku medíčku = ňamíška do bříška. Tak prosté to je.
  • Oceníte oranžovou barvičku a slaďounkou chuť.

M + M = | zaMElujte se zde:

Nejprodávanější

4 položek celkem

Med s meruňkami z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili meruňky? Mám rád sezonní ovoce. Když můžu, tak si vyberu meruňky. V našem záměru meruňky skvěle doplňují med. Používáme „marule“ co nejvíce čerstvé, akorát ze stromů sklizené. To je vůně. A v květovém medu chutnají grandiózně.

Ta výsledná chuť je svěží, lehká a ovocná, provoněná létem, sluncem a zahradou. Připomíná prázdniny a hry na hřišti a přináší radost, úsměv a pohodu.

Využití medové pomazánky s meruňkou

Naši meruňku v medu budete milovat po celý rok. V čaji chutná stejně dobře jako na toustu. Můžete ji namazat na loupák, vánočku a jiné pečivo, přidat do pokrmů nebo mlsat jen tak pro radost. Lze ji rozmíchat s bílým jogurtem, v koktejlu, smoothie i horkém mléku. Velký úspěch s ní uděláte při zdobení dezertů (zmrzlinové poháry, pudinky, palačinky).

Květový med platí za nevyčerpatelný zdroj našeho dobrého zdraví. Měli bychom ho jíst každý den. Obsahuje řadu užitečných látek:

  • stopové prvky (fluor, hořčík, jod, kobalt, mangan, měď, selen, zinek, železo),
  • aminokyseliny a kyseliny (citrónovou, jablečnou, křemičitou, vinnou),
  • minerály (draslík, fosfor, chlor, křemík, sodík, vápník),
  • vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, K),
  • cukry jednoduché (glukóza a fruktóza),
  • flavonoidy a karotenoidy.

Možnosti využití medu při léčbě zdravotních obtíží i jejich prevenci jsou takřka nekonečné. Podporuje srdeční funkci, přispívá ke klidnému spánku, zlepšuje činnost svalů a vůbec – přečtěte si o léčivém účinku medu v našem rozsáhlém cyklu Med jako lék.

Jak vypadá ochucený med meruňkový?

Je to medík snadno roztíratelný na pečivo. Neteče jako běžný med květový a hustotou lehce převyšuje pastovaný med díky přimíchaným sušeným meruňkám. A kdyby náhodou, nechte ho pár hodin v pokojové teplotě, aby změknul. Inu, jedná se o stopro přírodní výrobek bez stabilizátorů, cukerných sirupů či jiných ředících šťáviček.

Výroba medu s meruňkou

V medu meruňky děláme na naší farmě Včelařství Domovina na okraji Vysočiny. Celý výrobní proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, kvalitní suroviny a poctivé řemeslo. To znamená stará dobrá ruční práce, náš domácí med a žádná chemie ani všelijaké náhražky.

Složení meruňkového medu

Složení našeho medu s meruňkou je přírodní, a proto tak jednoduché: jenom za studena pastovaný med a mrazem sušené meruňky.

Pastovaný med: květový med mechanicky uvedený do lehce roztíratelné konzistence. Přirozené krystalizace ho zbavujeme pozvolným mícháním bez ztráty kvality (nemůže tedy úplně ztuhnout).

Lyofilizace: postup sušení mrazem zachovávající přirozenou vůni a chuť ovoce i jeho nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Ovoce chutná jako čerstvé.