1+1 ZDARMA u nás na medové pochoutky 🍯🍯

Když máte rádi kyselou, tak si dejte višňový med s aronií

Ha! Šílenou kyselost aronie jsme zkrotili slaďoučkým medem a přátelstvím se smyslnou višní. Objevte v sobě vášeň pro sladké a kyselé, neboť višně s aronií v medu rovná se med a kyselost na druhou. Užijte si:

 • originální červeno-fialový med s typickou chutí višní umocněnou nezvyklou aronií,
 • neobyčejně silnou nálož vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek,
 • pozoruhodného pomocníka, který znásobí možnosti vašeho jídelníčku.

Důkaz, že život je krásný, i když zrovna není jako cumel, přináší kombinace med + višeň + aronie. Tak netvařte se kysele a vyberte si:

Nejprodávanější

3 položek celkem
Visne aronie v medu 75g
Náš med
89 Kč
492
Visne aronie v medu 170g
Náš med
169 Kč
489
Visne aronie v medu 380g
Náš med
319 Kč
486

Višně s aronií v medu z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili višně a aronii? Zázračná aronie patří mezi superpotraviny, které máme tak rádi – a tak rádi je přidáváme do medu. Když jsme přemýšleli, jak její kyselost zkrotit a zároveň umocnit, hned nás napadla višeň. Kyselé se přece se sladkým medem báječně doplňuje. A k tomu ta nádherná červeno-fialová barvička, ta bude určitě slavit úspěch!

Výsledná chuť je povedená: nasládlá, kyselkavá, povznášející. Vaše chuťové buňky na ni budou ještě dlouho vzpomínat. A budou žadonit: ještě, ještě, ještě...

Využití medové pomazánky s višněmi a aronií

Náš med s aronií a višněmi si rychle získá moc nad celou rodinou, milovníky dobrého jídla, ale třeba i sportovci. Využijete ho po celý rok. Můžete ho namazat na pečivo, přidat do pokrmů a ovocných salátů. Velký úspěch s ním díky jeho červeno-fialové barvě zažijete při zdobení dezertů (zmrzlinové poháry, palačinky, pudinky). Lze ho rozmíchat s jogurtem, v koktejlu, ve smoothie nebo ho mlsat jen tak pro radost.

 • Nutriční koutek: udělejte si francouzské tousty s višněmi a aronií v medu.

Višeň milujeme i pro její blahodárný vliv na naše tělo. Obsahuje např.:

 • minerály (draslík, jód, mangan, vápník, zinek, železo),
 • vitamíny (A, B3, B9, C, E, K),
 • antokyanin (barvivo).

A co teprve aronie! Bojovník s nemocemi, temnoplodec, superpotravina. Disponuje arzenálem užitečných látek jako:

 • minerály (draslík, fluor, hořčík, jód, mangan, vápník, zinek, železo),
 • vitamíny (A, B1, B2, B6, B9, C, E, K, P),
 • bioflavonoidní glykosidy (rutin),
 • antioxidanty (antokyany),
 • přírodní cukry (sorbitol).

Jak vypadá ochucený med s višní a aronií?

Poznáte ho na první pohled. Je krásně ČERVENO-FIALOVÝ! Také jde o medík snadno roztíratelný na pečivo. Neteče jako běžný med květový a hustotou lehce převyšuje pastovaný med díky přimíchaným sušeným višním. A kdyby náhodou, nechte ho pár hodin v pokojové teplotě, aby změknul. Inu, jedná se o stopro přírodní výrobek bez stabilizátorů, cukerných sirupů či jiných ředících šťáviček.

Výroba medu s aronií a višněmi

Ochucený med s višněmi a aronií děláme na naší farmě Včelařství Domovina na okraji Vysočiny. Celý výrobní proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, kvalitní suroviny a poctivé řemeslo. To znamená stará dobrá ruční práce, náš domácí med a žádná chemie ani všelijaké náhražky.

Složení višňového medu s aronií

Složení našeho medu s višní a aronií je přírodní, a proto tak jednoduché: jenom za studena pastovaný med, sušená višeň a sušená aronie (plody keře temnoplodce třešňolistého).

Pastovaný med: květový med mechanicky uvedený do lehce roztíratelné konzistence. Přirozené krystalizace ho zbavujeme pozvolným mícháním bez ztráty kvality (nemůže tedy úplně ztuhnout).