Garantujeme doručení pod stromeček 🎄 Průměrná doba doručení medových dobrot je 10 dnů 🚚

Med s jablky a skořicí budete ujídat pořád dokola. Tak moc je dobrý

Jablko nepadá daleko od stromu, ale ani od úlu. Padá rovnou do medu. A když k tomu přidáte skvělou skořici, o ňamy ňamy zábavu máte postaráno. Jablečný med se skořicí budete ujídat pořád, zas a znova:

 • kombinace jablka a skořice a medu = milá, neokoukaná, povznášející chuť,
 • české vitamíny a exotický cinnamaldehyd = bacily už se třesou strachy,
 • dezerty, nápoje, mlsání jen tak = slaďoučké recepty čekají.

Jaba, daba, jablka! Šup s nimi do medu se skořicí, do skleničky a do vašeho košíku. Jejich cesta na váš stůl je rychlá a snadná, stačí jenom objednat:

Nejprodávanější

Jablka se skorici v medu 75g Vcelarstvi Domovina
 
89 Kč
Jablka se skorici v medu 170g Vcelarstvi Domovina
 
159 Kč
Jablka se skorici v medu 380g Vcelarstvi Domovina
 
329 Kč
3 položek celkem
Jablka se skorici v medu 75g Vcelarstvi Domovina
Náš med
89 Kč
1370
Jablka se skorici v medu 170g Vcelarstvi Domovina
Náš med
159 Kč
1367
Jablka se skorici v medu 380g Vcelarstvi Domovina
Náš med
329 Kč
1364

Jablko se skořicí v medu z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili jablka, skořici a med? Jablíčko bylo naše asi nejčastější ovoce v dětství. A takový štrůdl z něj, bašta! Skořice má úžasnou vůni a k jablku prostě patří. Tak proč ty dva parťáky nespřátelit s naším domácím medem?

Výsledná chuť vás vynese do oblak! Do nebe! Vždyť přece už za dob Adama byla tu Eva s medama, pak je napadlo si ještě jabko dát. A s nevinným úsměvem na líci přimíchali skořici, ta chuť – hmmm – byla tak akorát.

Využití skořicového medu s jablkem

Na našem medu se skořicí a jablky si pochutná celá rodina. Využijete ho každý den, můžete ho namazat na pečivo, přidat do pokrmů a především do dezertů (jablečný závin, skořicové hvězdičky, zmrzlinové poháry, palačinky, pudink). Lze ho rozmíchat s jogurtem, v koktejlu, v horkém nápoji, ve smoothie nebo si ho dopřát jenom tak pro radost.

Za typickou vůní skořice je sloučenina cinnamaldehyd, dále třeba kyselina skořicová, eugenol, linalool či kumarin. Díky nim skořice také příznivě působí na lidský organismus:

 • ničí bakterie (dezinfekční účinky),
 • působí na kvalitu pokožky (zbavuje akné),
 • posiluje imunitu (proti nachlazení, chřipce, kašlíku),
 • povzbuzuje chuť k jídlu (a navíc se velice příjemně užívá),
 • pomáhá při cukrovce (zlepšuje metabolismus tuků a cukru),
 • podporuje krevní oběh (snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení),
 • upravuje trávení (nadýmání, nevolnosti, průjmy, dráždivý tračník),
 • uplatňuje se u celé řady dalších neduhů (např. revmatismus, vysoký cholesterol).

Jak vypadá ochucený med se skořicí a jablkem?

Je to medík snadno roztíratelný na pečivo, neteče jako běžný med květový a hustotou lehce převyšuje pastovaný med díky přimíchanému sušeném jablku a mleté skořici. A kdyby náhodou, nechte ho pár hodin v pokojové teplotě, aby změknul. Inu, jedná se o stopro přírodní výrobek bez stabilizátorů, cukerných sirupů či jiných ředících šťáviček.

Výroba skořicového medu s jablky

Ochucený med se skořicí a jablky děláme na naší farmě Včelařství Domovina na okraji Vysočiny. Celý výrobní proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, kvalitní suroviny a poctivé řemeslo. Začíná to stáčením medu, pokračuje česáním jablíček a vrcholí mícháním se skořicí. To znamená stará dobrá ruční práce, náš domácí med a žádná chemie ani všelijaké náhražky.

Složení medu s jablkem a skořicí

Složení naší skořice s jablkem v medu je přírodní, a proto tak jednoduché: jenom za studena pastovaný med, lyofilizované jablko a mletá skořice.

Lyofilizace: postup sušení mrazem zachovávající přirozenou vůni a chuť ovoce i jeho nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Ovoce chutná jako čerstvé.

Pastovaný med: květový med mechanicky uvedený do lehce roztíratelné konzistence a zbavený přirozené krystalizace pozvolným mícháním bez ztráty kvality (nemůže tedy úplně ztuhnout).