1+1 ZDARMA u nás na medové pochoutky 🍯🍯

Kaštanový med: dopřejte si exotiku jedna báseň

Medovicový kaštanový med od nejlepších lokálních italských včelařů je medová exotika jedna báseň. Přivezli jsme ho pro vás, na naší rodinné farmě Včelařství Domovina stočili do sklenic a s láskou vám ho nabízíme. Objevte tajemství pichlavé skořápky a dopřejte si nezapomenutelný zážitek:

 • velice tmavé barvy,
 • úžasně husté konzistence,
 • nezaměnitelné, kořenité až lehce hořké chutě,
 • jednoduše pochoutku pro každého, nejen pro fajnšmekry.

Kamarád kaštan s kapelou včeliček vám přináší to nejlepší ze slunečné Itálie. Prosím, vyberte si:

Nejprodávanější

4 položek celkem

Medovicový kaštanový med z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili kaštan? Moc rádi cestujeme a na každém výletu ochutnáváme zajímavé medy. Kaštanový med jsme objevili na cestách po Itálii. A naprosto nás dostal! Rozhodli jsme se proto tento med od nejlepších lokálních italských včelařů dovézt na naši farmu Včelařství Domovina. Pro vás jsme ho stočili do sklenic a s láskou vám ho nabízíme. Za 100% kvalitu ručíme svým jménem.

Chuť kaštanového medu se nezapomíná: nezaměnitelná, kořenitá až lehce hořká. A přitom pořád sladká. Exotický zážitek jedna báseň.

Využití kaštanového medu

Oslaďte si život s kaštanovým medíkem. Dopřejte si parádní snídani v italském stylu s čajem, namazaným pečivem, jogurtem a müsli. Vše ochucené kaštánkem! (A teď dobře poslouchejte: kaštanový med je dobroučký i jen tak na lžičku. Mňam. Kaštan!)

Do kaštanového medu se ze stromu (odborně jírovec maďal) může dostat řada užitečných látek. Jedná se třeba o:

 • triterpeny (a-aescin, b-aescin, cryptoaescin),
 • flavonoidy (kvercetin, kaempferol),
 • analogy vitamínů (cholin),
 • saponiny a puriny.

Jírovec maďal má řadu zdravotních účinků. Výtažky z něj se mohou použít při problémech s krví (léčba křečových žil, prevence krevních sraženin) a léčbě:

 • hemoroidů, revmatismu a cukrovky,
 • krevních podlitin, modřin, otoků a pohmožděnin,
 • zvýšeného cholesterolu, vylučování při zvětšené prostatě,
 • bolavých kloubů, artritidy a nedostatečného prokrvení končetin.

Jak vypadá med medovicový s kaštanem?

Medová exotika v podání kaštanového medu vás zaujme velice tmavou barvou a úžasně hustou konzistencí.

Tekutý med: je to přírodní medík snadno roztíratelný na pečivo. Zvolna teče, jako tekuté zlato. Skladujeme ho na temném, suchém místě s teplotou do 25 °C (třeba i v lednici). Pravý, poctivý med od včelaře rychle krystalizuje (lidově se nesprávně říká, že cukernatí). Tento přirozený fyzikální proces se objevuje už během pár dnů či týdnů a tak to má být. Začíná mírným zakalováním a končí úplným ztuhnutím medu. Takový med můžete ztekutit bez ztráty kvality.

Výroba kaštanového medovicového medu

Medovicový kaštanový med připravujeme na naší rodinné farmě Včelařství Domovina. Dovezli jsme si ho od nejlepších lokálních italských včelařů ve speciálních sudech a pro vás ho s láskou stáčíme do sklenic. Celý proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, poctivé řemeslo a stará dobrá ruční práce. Žádná chemie ani všelijaké náhražky, to je náš med medovicový s kaštanem.