1+1 ZDARMA u nás na medové pochoutky 🍯🍯

Levandulový med: ochutnejte báječnou medovou báji

Květový levandulový med od nejlepších lokálních řeckých včelařů je báječná medová báje. Dovezli jsme ho z velké dáli, stočili do sklenic na naší rodinné farmě Včelařství Domovina a tady ho pro vás máme. S láskou z levandulových lánů. Objevte něco nového:

  • voňavou záplavu v tekuté i v pastované verzi,
  • senzační med zajímavé barvy, chuti a konzistence,
  • pravej, levandulovej, že levandulovější být ani nemůže,
  • přímo z oblasti, odkud se rostlina kdysi dostala na starý kontinent.

Veselá levandule s pilnými včeličkami vám přináší to nejsladší z antického Řecka. Prosím, vybírejte:

Nejprodávanější

8 položek celkem

Květový levandulový med z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili levanduli? Moc rádi poznáváme svět a na každé cestě ochutnáváme neznámé medy. Na levandulový med jsme narazili na toulkách po Řecku. A vážně nás nadchnul! Rozhodli jsme se proto tento med od nejlepších lokálních řeckých včelařů přivézt na naši farmu Včelařství Domovina. Pro vás jsme ho stočili do sklenic a s láskou vám ho nabízíme. Za 100% kvalitu ručíme svým jménem.

Chuť levandulového medu vás neomrzí: je sladký, senzační – pravej, levandulovej, že levandulovější být ani nemůže. Báječná medová báje.

Využití levandulového medu

S levandulovým medíkem se to v kuchyni lépe táhne. Připravte si svěží snídani v řeckém stylu s mazaným pečivem, jogurty, müsli a čajem. Levandulový med nesmí chybět! A co teprve na lžičce, jen tak, na mlsání. Zprava, zleva, levandule!

Levandule nejen krásně voní, ale také obsahuje užitečné látky:

  • antokyany, hořčiny a třísloviny,
  • terpeny (borneol, kafr, linalool, linalylacetát),
  • organické sloučeniny (geraniol, cineol).

Díky tomu může levandule přinést úlevu při zažívacích obtížích, nespavosti, bolestech hlavy, nervozitě a psychickém vypětí, bolestech kloubních, svalových i revmatických, popáleninách, hmyzích bodancích nebo hojení ran. Levandule je fajn.

Jak vypadá med květový s levandulí?

Hle, levandule! Senzační levandulový med se zrodil z fialové záplavy na řeckých polích. Můžete si ho užít ve dvou verzích. Zkuste jednu, zkuste druhou a mlsejte obě dvě.

Tekutý med: je to přírodní medík snadno roztíratelný na pečivo. Zvolna teče, jako tekuté zlato. Skladujeme ho na temném, suchém místě s teplotou do 25 °C (třeba i v lednici). Pravý, poctivý med od včelaře rychle krystalizuje (lidově se nesprávně říká, že cukernatí). Tento přirozený fyzikální proces se objevuje už během pár dnů či týdnů a tak to má být. Začíná mírným zakalováním a končí úplným ztuhnutím medu. Takový med můžete ztekutit bez ztráty kvality.

Pastovaný med: krémově béžový až bílý med jako stvořený pro namazání na pečivo bez ztékání. Je to květový med mechanicky uvedený do lehce roztíratelné konzistence. Přirozené krystalizace ho zbavujeme pozvolným mícháním bez ztráty kvality (nemůže tedy úplně ztuhnout). A kdyby náhodou, nechte ho pár hodin v pokojové teplotě, aby změknul. Inu, jedná se o stopro přírodní výrobek bez stabilizátorů, cukerných sirupů či jiných ředících šťáviček.

Výroba levandulového květového medu

Květový levandulový med připravujeme na naší rodinné farmě Včelařství Domovina. Dovezli jsme si ho od nejlepších lokálních řeckých včelařů ve speciálních sudech a pro vás ho s láskou stáčíme do sklenic. Celý proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, poctivé řemeslo a stará dobrá ruční práce. Žádná chemie ani všelijaké náhražky, to je náš med květový s levandulí.