1+1 ZDARMA u nás na medové pochoutky 🍯🍯

Dubový med: zažijte pravé medové eldorádo plné slunce

Medovicový dubový med od nejlepších lokálních španělských včelařů je medové eldorádo plné slunce. S láskou jsme se postarali, abyste ho mohli ochutnat také – z Pyrenejského poloostrova jsme ho přivezli a na naší rodinné farmě Včelařství Domovina stočili do sklenic. Objevte medové flamenco, budete nadšeni:

 • exotický med se zajímavou barvou, vůní a konzistencí,
 • sladká, dubová chuť podobná českému lesnímu medu,
 • svůj temperamentní Espaňol původ opravdu nezapře,
 • prostě dubrůtka pro všechny, včetně „jo“ fajnšmekrů.

Dobroučký dub s roztančenými včelkami vám přináší to nej ze žhavého Španělska. Prosím, vyberte si:

Nejprodávanější

Medovicovy med s dubem 750g Vcelarstvi Domovina
 
479 Kč
Medovicovy med s dubem 75g Vcelarstvi Domovina
 
99 Kč
Medovicovy med s dubem 400g Vcelarstvi Domovina
 
269 Kč
4 položek celkem

Dubový med z Domoviny

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Jak jsme objevili dub? Moc rádi se touláme po světě a každé putování se snažíme osladit ochutnávkou nových medů. Dubový med jsme poprvé mlsali na vandru po jihu Španělska. Hola amigo, to byla dubrůtka! Rozhodli jsme se proto tento med od nejlepších lokálních španělských včelařů dovézt na naši farmu Včelařství Domovina. Pro vás jsme ho stočili do sklenic a s láskou vám ho nabízíme. Za 100% kvalitu ručíme svým jménem.

Chuť dubového medu vás roztančí: slaďoučká, dubová, podobná českému lesnímu medu, avšak nezapře svůj temperamentní Espaňol původ. Zkrátka medové eldorádo plné slunce.

Využití dubového medu

Když dobré jídlo, tak šup tam dub. S dubovým medíkem si pochutnáte na eňo ňuno snídani ve španělském stylu – mazané pečivo, jogurt, müsli a čajík. A dub k tomu! Ó, a jaký je jen tak samotný na lžičce… pějme ódu na dub!

V různých částech dubu se ukrývá množství užitečných látek:

 • sacharidy, bílkoviny, škroby a rostlinné oleje,
 • třísloviny, fytoncidy a kyseliny (gallová, ellagová),
 • flavonové glykosidy a flavonoidy (katechiny).

Lidé vždy pomocí výtažků z dubu bojovali proti řadě zdravotních obtíží jako křečové žíly, hemoroidy a záněty (paradentóza). Dále:

 • zastavují krvácení,
 • mají dezinfekční účinky,
 • podporují správné zažívání, hojení ran a zdravou pokožku,
 • nejspíše si poradí i s lehčí popáleninou či omrzlinou, zvýšeným pocením nohou a lupénkou.

Jak vypadá med medovicový s dubem?

Medové flamenco v podobě dubového medu si zaslouží pozornost zajímavou barvou, vůní a konzistencí. Podobá se českému lesnímu medu.

Tekutý med: je to přírodní medík snadno roztíratelný na pečivo. Zvolna teče, jako tekuté zlato. Skladujeme ho na temném, suchém místě s teplotou do 25 °C (třeba i v lednici). Pravý, poctivý med od včelaře rychle krystalizuje (lidově se nesprávně říká, že cukernatí). Tento přirozený fyzikální proces se objevuje už během pár dnů či týdnů a tak to má být. Začíná mírným zakalováním a končí úplným ztuhnutím medu. Takový med můžete ztekutit bez ztráty kvality.

Výroba dubového medu

Medovicový dubový med připravujeme na naší rodinné farmě Včelařství Domovina. Dovezli jsme si ho od nejlepších lokálních španělských včelařů ve speciálních sudech a pro vás ho s láskou stáčíme do sklenic. Celý proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, poctivé řemeslo a stará dobrá ruční práce. Žádná chemie ani všelijaké náhražky, to je náš med s dubem.