Pražené oříšky na chilli medu

Také patříte mezi ty, co zkrátka u televize musí něco chřoupat? Já teda rozhodně ano. Nedávno jsem vyzkoušela tyto pečené oříšky a od té doby mám doma vždy nějaké do zásoby. Jsou rychle hotové a jsou zdravější než kupované chipsy. A hlavně jsou strašně dobré. Chilli med na pečených oříšcích příjemně pálí a v kombinaci se sladkým medem jsou tyto oříšky zkrátka božské. Víkend je za rohem! Až budete sledovat oblíbený film nebo si dopřávat skleničku dobrého vína, tak tuto dobrotu určitě oceníte.

Co budeme potřebovat na pražené oříšky?

  • 1 hrnek mandlí
  • 1 hrnek kešu oříšků
  • 2 polévkové lžíce chilli medu
  • 1 lžička uzené červené papriky
  • sůl

Postup je jednoduchý. Do velké mísy jsem nasypala oříšky, přidala chilli med a uzenou červenou papriku. Můžete použít i klasickou červenou papriku nebo koření úplně vynechat. Je důležité, aby se oříšky v medu pořádně obalily. Nejrychlejší způsob, jak toho docílit, je promíchat oříšky rukama. Sice se trochu upatláte, ale oříšky se v medu krásně obalí. Takto připravené oříšky jsem dala na plech vyložený pečícím papírem a pekla na 180 stupňů Celsia.

Určitě oříšky během pečení kontrolujte, aby se nespálily. Hotové jsou v momentě, kdy krásně zezlátnou. Po vyndání z trouby, když jsou oříšky ještě horké, tak jsou ještě měkké. Ale nebojte se. Jakmile vychladnou budou úžasně křupavé. Vychladlé oříšky už jen posolím a uložím do uzavíratelné sklenice.

Dobrou chuť přeje Alena

Med s chilli

Chilli med a pražené oříšky

Pražené oříšky recept

Pražené oříšky s chilli medem