Medové nápoje s mlékem

Speciální kategorii mezi medovými recepty tvoří mléčné nápoje obsahující medík. Existuje jich celá řada a většinu z nich si jednoduše připravíte sami doma. Jejich výhodou je kromě lahodné, slaďoučké chuti také velice pozitivní vliv na náš organismus. Vyberte si návod na tekuté, zdravé mlsání a pusťte se s chutí do toho!

Mléko představuje velmi častou ingredienci při výrobě medových nápojů. Med rozpuštěný v mléce lze použít v boji s nachlazením, bolavým krkem a chřipkou, zklidňuje dýchací obtíže, zlepšuje trávení a posiluje srdce i psychiku. O skvělém účinku medu proti rozmanitým chorobám jsme si už ostatně povídali několikrát.

Medove napoje s mlekem - Vcelarstvi Domovina

Jahodové a jablkové mléko s medem

O jahodové mléko s čokoládou budou každý den žadonit především děti – ale ani vy zřejmě neodoláte. Vyhovíte jim snadno: do mixeru vlijete 0,5 l vychlazeného mlíčka, přidáte 0,25 l jahod (využít můžete i mražené), 3 lžíce strouhané čokolády, 5 lžic jahodového medu, rozmixujete a už servírujete, mňamy mňam.

Podobně lahodnou a jednoduchou pochoutkou je jablkový jogurťák. Stačí oloupat, zbavit jádřinců a nastrouhat 3 jablka a rozmixovat je s 3 lžícemi květového medu, 1 bílým jogurtem a 2 dcl mléka. Podobně vykuchtíte jablkové mléko, avšak jogurt vyměníte za skořicový med. A možná teď je ta správná chvíle upozornit, že s příchutěmi medu můžete samozřejmě experimentovat podle vlastních preferencí.

Zkuste tajemné medvědí mléko

Dvojnásob to platí pro vaječné mlíčko s medem. V hrnku dobře promícháte 1 žloutek a 50 g medu (např. višňového). Pomalu přidáváte horké mléko (množství necháme na vás) a stále mícháte. Přeceďte do poháru – a je to!

Na závěr vám prozradíme recept na tzv. medvědí mléko, které je vynikající na respirační problémy, ovšem rozhodně není určené pro děti! A je to tak: smíchejte 1 hrnek teplého mléka a 1 až 2 lžíce medu s 1 štamprlátkem rumu. Hotovo, šmytec, vymalováno – nachlazení a bolest v krku nemá šanci. Takové klasické medvědí mléko vylepšíte příchutěmi našeho medu (skořicovou, kurkumovou apod.), nebo hřebíčkem, česnekem, muškátovým oříškem či bourbonem.