Garantujeme doručení pod stromeček 🎄 Průměrná doba doručení medových dobrot je 10 dnů 🚚

❤️ VČELY – SEJEME LUČNÍ KVĚTINY

Děkujeme, že se venkovní výsadbou květin hlásíte k našemu závazku pomáhat včelám. I takovou maličkostí, jako je osázení malé venkovní plochy kytičkami, pomůžete včelám přežít. Naše balení semínek Luční květiny:

  • > vysadíte snadno na malém plácku na zahradě,
  • > obsahuje pěkné, trvalé a odolné druhy bylin,
  • > zamilují si ho včelky z širokého okolí,
  • > potěší i vás svou vůní a barevností,
  • > a navíc za něj dáte jen pár korun.

Zvolte balení samostatné, či jako součást medového výrobku:

Nejprodávanější

10 položek celkem

Balení semínek Luční květiny pro včeličky

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Včelky bez kytiček zahynou. Sbírají z nich totiž pyl a nektar, ze kterého si vyrábí med a tím se pak živí. Takže čím víc včelařských (medonosných) rostlin poroste, tím lépe pro včely. Je to tedy jednoduché: vysaďte květiny a pomůžete včelám přežít. Bez včel se zase neobejdou lidé. Pomůžete tím tedy i sami sobě.

Kam semínka Luční květiny vysadit?

Výsadba Luční květiny potěší vás i včely na zahradě, za humny či kdekoliv jinde, kde máte nějaké volné místo (nemáte-li pozemek, využijte výsadbu Kvetoucí truhlík). Stačí připravit vhodnou plochu:

  • > 2 g semínek = 1 m2 výsevu,
  • > 10 g semínek = 5 m2 výsevu (pás dlouhý třeba 5 m a široký 1 m).

Složení výsadby Luční květiny

Výsadba Luční květiny, to je směs pěkných, odolných zahradních bylinek – celkem 34 druhů trvalých rostlin. To si včelky opravdu užijí! Vaši loučku provoní například chrpa luční, kmín kořenný, krvavec menší, řepík lékařský nebo vičenec ligrus.

Vysadit Luční květiny je snadné

V podrobném návodu na výsadbu kytiček (součást balení) najdete vše důležité: jak na to, co obnáší příprava, kdy a kde vysévat, jak se o květiny dlouhodobě starat. Přečíst si o tom můžete také na našem blogu.

Luční květiny – z ❤ k včelám

Péče o květiny znamená potěšení i způsob pomoci včelám. A příspěvkem k jejich záchraně můžete zachránit celý svět. Včelky nadchnete…

…a radostí budou bzzzučet!