1+1 ZDARMA u nás na medové pochoutky 🍯🍯

Med medovicový s kaštanem 400 g

Med z Itálie
319 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023
Možnosti doručení

Dopřejte si nezapomenutelný zážitek. Medovicový kaštanový med od nejlepších lokálních italských včelařů:

  • má velice tmavou barvu a úžasně hustou konzistenci,
  • zaujme nezaměnitelnou, kořenitou až lehce hořkou chutí,
  • využijete v kuchyni, k posílení organismu i jako originální dárek,
  • pro vás s láskou stáčíme na naší rodinné farmě Včelařství Domovina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Medovicový med kaštanový 400 g

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Kaštanový med je medová exotika jedna báseň:

Často takhle po ránu,
sotva z postele vstanu,
na med hned chuť dostanu.
Nejlepší je z kaštanu!

Kamarád kaštan s kapelou včeliček vám přináší to nejlepší ze slunečné Itálie.

Jak jsme objevili kaštanový med?

Jak jsme objevili kaštan? Moc rádi cestujeme a na každém výletu ochutnáváme zajímavé medy. Kaštanový med jsme objevili na cestách po Itálii. A naprosto nás dostal! Rozhodli jsme se proto ho od nejlepších lokálních italských včelařů dovézt na naši farmu Včelařství Domovina. Pro vás jsme ho stočili do sklenic a s láskou vám ho nabízíme. Za 100% kvalitu ručíme svým jménem.

Složení a konzistence kaštanového medu

Medovicový kaštanový med se skládá ze sladkých šťáv květů kaštanu. To znamená z pylu a z nektaru, který včely obohacují o výměšky svých žláz. Výměšky obsahují především enzymy přispívající ke štěpení cukrů. Voda tvoří asi jednu šestinu (14–19 %) obsahu medu. V našem medu nenajdete žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné ředící šťávičky.

Co je to krystalizace?

Krystalizace medu se objevuje zpravidla do pár dnů či týdnů. Jedná se o přirozený fyzikální proces a známku jeho pravosti a kvality. Začíná mírným zakalováním a postupně přechází do neprůhledné konzistence, připomíná pastu nebo zcela tuhne. Krystalky ve ztuhlém medu jsou podobné těm cukrovým řepným, proto se tento jev lidově nazývá zcukernatěním. Žádný cukr ovšem v medu nevzniká.

Kaštanový med – popis a zajímavosti

Kaštan koňský, odborně jírovec maďal (Aesculus hippocastanum) a lidově třeba sviňský kaštan, pochází z horských oblastí na pomezí Albánie, Bulharska, Řecka a Severní Makedonie. Za zmínku stojí také:

Výroba medovicového medu kaštanového

Medovicový kaštanový med připravujeme na naší rodinné farmě Včelařství Domovina. Dovezli jsme si ho od nejlepších lokálních italských včelařů ve speciálních sudech a pro vás ho s láskou stáčíme do sklenic. Celý proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, poctivé řemeslo a stará dobrá ruční práce. Žádná chemie ani všelijaké náhražky, to je náš med medovicový s kaštanem.

  • Věděli jste, že včela medonosná se kvůli lidské činnosti stala ohroženým druhem? Její úbytek člověka přímo ohrožuje – přidejte se proto k naší snaze pomáhat včelám. Tady si přečtěte, jak na to.

A jak máme kaštanový med nejraději?

Oslaďte si život s kaštanovým medíkem. Dopřejte si parádní snídani v italském stylu s čajem, namazaným pečivem, jogurtem a müsli. Vše ochucené kaštánkem! (A teď dobře poslouchejte: kaštanový med je dobroučký i jen tak na lžičku. Mňam. Kaštan!)

 Obsahuje: kaštanový med (100 %)

Minimální trvanlivost: 12 měsíců od data doručení

Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PS Avatar autora | 11.9.2023
Med je naprosto úžasný nádherná barva a výborná chuť

Alenka Včelař

❤️SPRÁVNÝ VČELAŘ

Být včelařem, ale být především SPRÁVNÝM včelařem je pro nás zásada číslo jedna. Rádi vidíme, když naše včelstva po celý rok prosperují. Med je pro nás sladkou odměnou.

❤️KDO JSME

Jsme Alena a Josef - Včelařství Domovina z Vysočiny. Naší doménou je získávání a zpracování medu do lahodných medových pochoutek.

❤️VČELAŘSTVÍ DOMOVINA

Včelařství Domovina to jsou vynikající pochoutky z medu.