Garantujeme doručení pod stromeček 🎄 Průměrná doba doručení medových dobrot je 10 dnů 🚚

Med květový jarní pastovaný 180 g Med květový pastovaný

Náš med
129 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Pastovaný květový med je bááááječný. Úplně nejsladší na světě! A náš skvělý luční med vás doslova rozzzzáří. Dobroučký domácí med z naší včelařské farmy na okraji Vysočiny, to je potěšení bez hříchu, protože:

  • vzhled > krémově béžová až bílá barva,
  • zdraví > spousta vitamínů a látek prospěšných pro naše tělo,
  • chuť > k namazání na pečivo jako pomazánka nejideálnější med, neztéká,
  • pastování > mechanické zahuštění květového medu bez zahřívání a jeho poškození.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Květový med pastovaný 180 g

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Luční med, sladké pokušení a sladká rozkoš, je nabitý přírodou. Báječné vypadá, ještě lépe chutná, vyzná se v kuchyni, posiluje tělo i duši. Nekrystalizuje a nestéká z pečiva! Náš skvělý květový med vás rozzzzáří.

A je to nejpopulárnější med mezi maminkami a jejich ratolestmi. Jásejte, protože vaše roztomilá ratolest si už nic neumaže od stékajícího medu! Květový pastovaný med prostě nestéká z pečiva. Nestéká dokonce ani směrem nahoru, ba ani dolů, doleva nebo doprava. Je to med, který z chleba neuteče ani před těmi nejhbitějšími dětskými prstíky. Za to vám ručím.

Jak jsme objevili květový med?

Kde se vzala naše láska k medu a ke včelám? Sladký medíček mlsáme snad od nepaměti. Já, jak vidím med, tak bych ho hned sněd´. Takže, když jsme si před lety přivezli od známého z jižní Moravy první včelstvo, bylo o naší životní náplni rozhodnuto. Včely a poctivý domácí med se nám staly osudem.

Složení a konzistence medu

Květový med se skládá ze sladkých šťáv různých druhů rostlin. To znamená z pylu a z nektaru, který včely obohacují o výměšky svých žláz. Výměšky obsahují především enzymy přispívající ke štěpení cukrů. Voda tvoří asi jednu šestinu (14–19 %) obsahu medu. V našem medu nenajdete žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné ředící šťávičky.

Co je to pastovaný med?

Je to květový med s upravenou konzistencí. Mechanickým zpracováním ho uvedeme do lehce roztíratelné pomazánky. Pozvolným mícháním med zbavíme přirozené krystalizace, takže nemůže úplně ztuhnout. Nezahříváme ho, proto neztrácí na kvalitě.

Pastovaný med lze ztekutit bez ztráty kvality ve vodní lázni o teplotě do 50 °C. Ovšem ztekucený pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí.

Med – popis a zajímavosti

Med květový má každý rád. Jestlipak ale každý ví, že:

Výroba lučního medu květového

Pastovaný luční med je klasika. Je to med z nektaru a pylu rostlin, proto se nazývá medem květovým. Od včel ho získáváme koncem května, je to první med. Stáčíme ho a pastujeme na naší včelařské farmě na okraji Vysočiny. Celý výrobní proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, kvalitní suroviny a poctivé řemeslo. To znamená stará dobrá ruční práce a žádná chemie ani všelijaké náhražky.

  • Věděli jste, že včela medonosná se kvůli lidské činnosti stala ohroženým druhem? Její úbytek člověka přímo ohrožuje – přidejte se proto k naší snaze pomáhat včelám. Tady si přečtěte, jak na to.

A jak máme med nejraději?

Jemná chuť a pastovitá konzistence pastovaného medu je jako dělaná k namazání na pečivo. Proto ho jíme na voňavém chlebíku s máslem, vánočce či křupavém rohlíku. To je snídaně, která jen tak neomrzí. Je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Výživové údaje na 100 g
Energie 1 390 / 332 kcal
Tuky 0 g
Z toho nasycené kyseliny 0 g
Sacharidy 82 g
Z toho cukry 80 g
Bílkoviny 0,3 g
Sůl 0 g

 

Obsahuje: květový med (100 %)

Minimální trvanlivost: 12 měsíců od data doručení

Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MN Avatar autora | 28.3.2023
Medik je moc dobrý ????
5
MK Avatar autora | 27.11.2021
Výborný
5
Avatar autora | 7.4.2021
Výborný
5
AJ Avatar autora | 8.5.2020
Výborná chuť, dokonalá konzistence.

Alenka Včelař

❤️SPRÁVNÝ VČELAŘ

Být včelařem, ale být především SPRÁVNÝM včelařem je pro nás zásada číslo jedna. Rádi vidíme, když naše včelstva po celý rok prosperují. Med je pro nás sladkou odměnou.

❤️KDO JSME

Jsme Alena a Josef - Včelařství Domovina z Vysočiny. Naší doménou je získávání a zpracování medu do lahodných medových pochoutek.

❤️VČELAŘSTVÍ DOMOVINA

Včelařství Domovina to jsou vynikající pochoutky z medu.