Med s višněmi 380 g
Související produkty
Detailní popis produktu
MED S VIŠNĚMI 380 G
Jó, višně už dozrály. Naprostá pecka ke všemu, k čemu si to chcete dát. A přitom bez pecek. O vitamín C sladší život. Popularita višní strmě stoupá a tak Medvěd višňový říká, “nebuď třešeň, buď višeň”.
Obsahuje: pastovaný med, lyofilizované višně
Konzistence ochuceného medu s višněmi
Konzistence je podobná hustotě pastovaného medu, tedy je o něco hustější díky přimíchanému koření nebo mrazem sušenému lyofilizovanému ovoci. Lze jej roztírat na běžné pečivo s výjimkou velmi jemného pečiva např. neopečený toustový chléb nebo croissant. Ochucený med není tekutý jako běžný květový nebo lesní medovicový med.
Výrobek se skládá výhradně z medu, koření nebo mrazem sušeného lyofilizovaného ovoce. Výrobek neobsahuje žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné šťávy, které med naředí a roztíratelnost zlepší. Může se proto stát, že je konzistence hustější pro namazání či jiné konkrétní využití. Nechte výrobek při pokojové teplotě, ve které se konzistence výrobku po pár hodinách (s ohledem na objemovou velikost) zlepší a med změkne. Je to malá daň z toho, že složení je prostě 100% přírodní :-)
Pastovaný med je základ
Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním se zbaví přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.
Pozor! Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem, a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.
Obsahuji lyofilizované mrazem sušené ovoce
Lyofilizace je postup mražení zachovávající v ovoci nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Zachovává se rovněž skvělé aroma a úžasná chuť. Ovoce chutná jako by bylo právě sklizené.
Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři. Včelaříme v Čechách na Vysočině
Na kyselé višně chodím vždy rád. Na zahrádku určitě víc, než na třešně. Jejich kyselá chuť mi chutná. Vždycky jsem si skočil na višně a hned jsem měl jasno. Takže naložit je do sladkého medu bylo pro mě jasnou volbou.
Včelařství Domovina – to je domácí med od včelaře. Poctivý, český med, protože my chováme včely s láskou.
A jak máme med s višněmi nejraději?
Všechny naše ovocné medy mám rád v čaji nebo v horkém mléku. Ale višňový mám jako horký nápoj nejraději.
Podrobnosti o medu s višněmi
Výživové údaje na 100 g | |
Energie | 1394/ 333 kcal |
Tuky | 0,1 g |
Z toho nasycené kyseliny | 0 g |
Sacharidy | 81 g |
Z toho cukry | 79 g |
Bílkoviny | 0,5 g |
Sůl | 0 g |
Obsahuje: pastovaný med, lyofilizované višně
Minimální trvanlivost: 12 měsíců od data doručení
Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici
❤️SPRÁVNÝ VČELAŘ
Být včelařem, ale být především SPRÁVNÝM včelařem je pro nás zásada číslo jedna. Rádi vidíme, když naše včelstva po celý rok prosperují. Med je pro nás sladkou odměnou.
❤️KDO JSME
Jsme Alena a Josef - Včelařství Domovina z Vysočiny. Naší doménou je získávání a zpracování medu do lahodných medových pochoutek.
❤️VČELAŘSTVÍ DOMOVINA
Včelařství Domovina to jsou vynikající pochoutky z medu.