Garantujeme doručení pod stromeček 🎄 Průměrná doba doručení medových dobrot je 10 dnů 🚚

Med květový jarní 75 g Med květový luční

Náš med
79 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Tekutý květový med je bááááječný. Úplně nejsladší na světě! A náš skvělý luční med vás doslova rozzzzáří. Dobroučký domácí med z naší včelařské farmy na okraji Vysočiny, to je potěšení bez hříchu, protože:

  • vzhled > průzračná žlutá až zlatá barva,
  • zdraví > spousta vitamínů a látek prospěšných pro naše tělo,
  • chuť > jedinečný k snídani, na vaření i pečení, ke grilování, do müsli,
  • krystalizace > důkaz pravosti kvěťáčku, pravý květový med od včel prostě tuhne!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Květový med luční 75 g

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Luční med, sladké pokušení a sladká rozkoš, je nabitý přírodou. Báječné vypadá, ještě lépe chutná, vyzná se v kuchyni, posiluje tělo i duši. Jeho pravost potvrzuje rychlá krystalizace. Náš skvělý květový med vás rozzzzáří.

Jak jsme objevili květový med?

Kde se vzala naše láska k medu a ke včelám? Sladký medíček mlsáme snad od nepaměti. Já, jak vidím med, tak bych ho hned sněd´. Takže, když jsme si před lety přivezli od známého z jižní Moravy první včelstvo, bylo o naší životní náplni rozhodnuto. Včely a poctivý domácí med se nám staly osudem.

Složení a konzistence medu

Květový med se skládá ze sladkých šťáv různých druhů rostlin. To znamená z pylu a z nektaru, který včely obohacují o výměšky svých žláz. Výměšky obsahují především enzymy přispívající ke štěpení cukrů. Voda tvoří asi jednu šestinu (14–19 %) obsahu medu. V našem medu nenajdete žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné ředící šťávičky.

Co je to krystalizace?

Krystalizace medu se objevuje zpravidla do pár dnů či týdnů. Jedná se o přirozený fyzikální proces a známku jeho pravosti a kvality. Začíná mírným zakalováním a postupně přechází do neprůhledné konzistence, připomíná pastu nebo zcela tuhne. Krystalky ve ztuhlém medu jsou podobné těm cukrovým řepným, proto se tento jev lidově nazývá zcukernatěním. Žádný cukr ovšem v medu nevzniká.

Med – popis a zajímavosti

Med květový má každý rád. Jestlipak ale každý ví, že:

Výroba lučního medu květového

Tekutý luční med je klasika. Je to med z nektaru a pylu rostlin, proto se nazývá medem květovým. Od včel ho získáváme koncem května, je to první med. Stáčíme ho na naší včelařské farmě na okraji Vysočiny. Celý výrobní proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, kvalitní suroviny a poctivé řemeslo. To znamená stará dobrá ruční práce a žádná chemie ani všelijaké náhražky.

  • Věděli jste, že včela medonosná se kvůli lidské činnosti stala ohroženým druhem? Její úbytek člověka přímo ohrožuje – přidejte se proto k naší snaze pomáhat včelám. Tady si přečtěte, jak na to.

A jak máme med nejraději?

My květový med používáme nejčastěji na vaření a pečení. Nebo grilování. Medová marináda k masu u nás frčí určitě nejvíc. Grilované masíčko na medu – to je gastronomický orgasmus. Ale rádi si dáme lžičku tekutého medu jen tak a polaskáme chuťové pohárky jeho lahodnou chutí. Do čaje, na křupavý chlebíček či rohlíček, prostě klasika! Zkusíme upéct medovou bábovku s ořechy nebo super bombastický medovník.

Výživové údaje na 100 g
Energie 1 390 / 332 kcal
Tuky 0 g
Z toho nasycené kyseliny 0 g
Sacharidy 82 g
Z toho cukry 80 g
Bílkoviny 0,3 g
Sůl 0 g

Obsahuje: květový med (100 %)

Minimální trvanlivost: 12 měsíců od data doručení

Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
E Avatar autora | 13.12.2021
Skvělé vánoční dárky, díky!
5
M Avatar autora | 14.12.2020
Vše v pořádku, medíky jsou hezkým a milým dárkem pro mé kolegy

Alenka Včelař

❤️SPRÁVNÝ VČELAŘ

Být včelařem, ale být především SPRÁVNÝM včelařem je pro nás zásada číslo jedna. Rádi vidíme, když naše včelstva po celý rok prosperují. Med je pro nás sladkou odměnou.

❤️KDO JSME

Jsme Alena a Josef - Včelařství Domovina z Vysočiny. Naší doménou je získávání a zpracování medu do lahodných medových pochoutek.

❤️VČELAŘSTVÍ DOMOVINA

Včelařství Domovina to jsou vynikající pochoutky z medu.