1+1 ZDARMA u nás na medové pochoutky 🍯🍯

Med květový s lípou 750 g

Náš med
439 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023
Možnosti doručení

Oslaďte si čaj báječným lipovým medem, mentolovou laskominou pro každého. Je to poklad z naší rodinné farmy Včelařství Domovina, který včeličky sbírají především u nás na Vysočině. Nadchne vás:

  • výraznou a sladkou chutí,
  • chladivou a omamnou vůní,
  • překrásnou, zlatou jantarovou barvou,
  • blahodárným vlivem na vaše tělo, nejlépe v čaji.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Květový med lipový 750 g

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři

Kdysi kdesi na Vysočině se říkávalo:

Uvěříš-li chvilku lípě,
uvidíš to, že hned líp je.
A ochutnáš-li z lípy med,
zesládne ti celý svět.“

My říkáme, že tekutý lipový med krásně voní, ještě lépe chutná a dodává léčivou sílu. A že je pro každého.

Jak jsme objevili lipový med?

Jak jsme objevili lípu? Lípa je český národní strom a neznat ji, to byl by hřích. A ještě větší chybou by bylo neosladit si život lipovým medem. Zvláště, když ho charakterizuje taková nezaměnitelná chuť, vůně i podoba.

Složení a konzistence lipového medu

Květový med se skládá ze sladkých šťáv květů lípy. To znamená z pylu a z nektaru, který včely obohacují o výměšky svých žláz. Výměšky obsahují především enzymy přispívající ke štěpení cukrů. Velký podíl v něm má také lipová medovice. Voda tvoří asi jednu šestinu (14–19 %) obsahu medu. V našem medu nenajdete žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné ředící šťávičky.

Co je to krystalizace?

Krystalizace medu se objevuje zpravidla do pár dnů či týdnů. Jedná se o přirozený fyzikální proces a známku jeho pravosti a kvality. Začíná mírným zakalováním a postupně přechází do neprůhledné konzistence, připomíná pastu nebo zcela tuhne. Krystalky ve ztuhlém medu jsou podobné těm cukrovým řepným, proto se tento jev lidově nazývá zcukernatěním. Žádný cukr ovšem v medu nevzniká.

Lipový med – popis a zajímavosti

Lípa je náš národní strom, ale víte také, že:

  • jím byla prohlášena na pražském Všeslovanském sjezdu v revolučním roce 1848,
  • naši předkové věřili v její magické schopnosti a hojně ji využívali v lidovém léčitelství,
  • Tatrovická lípa na Karlovarsku měla až do vichřice v roce 1997 obvod kmene skoro 17 metrů?
  • Další zajímavosti najdete na našem blogu.

Výroba květového medu lipového

Květový lipový med stáčíme na naší rodinné farmě Včelařství Domovina. Včeličky ho sbírají z květů lípy, ale velký podíl v něm má také lipová medovice. Včely na tuto medovou vzácnost létají především u nás na Vysočině, ale také v oblasti Kolína, kde máme další včelnici. Celý proces je vlastně jednoduchý: tradiční postupy, poctivé řemeslo a stará dobrá ruční práce. Žádná chemie ani všelijaké náhražky, to je náš med květový s lípou.

  • Věděli jste, že včela medonosná se kvůli lidské činnosti stala ohroženým druhem? Její úbytek člověka přímo ohrožuje – přidejte se proto k naší snaze pomáhat včelám. Tady si přečtěte, jak na to.

A jak máme lipový med nejraději?

Líp je s lípou a nejlépe s lipovým medíkem. Do čaje ho můžete kápnout během celého roku a hned vás pořádně protáhne. Vynikající je také na pečivo: křupavý rohlíček, čerstvý chléb, máslo a lipový med, to je panečku snídaně jako ze sna. (A teď vám pošeptám velké tajemství: lipový med je úúúžasný i jen tak na lžičku. Zdravý hřích!)

 Obsahuje: lipový med (100 %)

Minimální trvanlivost: 12 měsíců od data doručení

Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Alenka Včelař

❤️SPRÁVNÝ VČELAŘ

Být včelařem, ale být především SPRÁVNÝM včelařem je pro nás zásada číslo jedna. Rádi vidíme, když naše včelstva po celý rok prosperují. Med je pro nás sladkou odměnou.

❤️KDO JSME

Jsme Alena a Josef - Včelařství Domovina z Vysočiny. Naší doménou je získávání a zpracování medu do lahodných medových pochoutek.

❤️VČELAŘSTVÍ DOMOVINA

Včelařství Domovina to jsou vynikající pochoutky z medu.