Co to znamená, když se řekne lyofilizované ovoce?

Co to znamená, když se řekne lyofilizované ovoce?

Lyofilizované ovoce je ovoce postupně mrazem sušené, ve kterém se zachovávají veškeré chutě, vitamíny a minerály. Naše ochucené medy, ať je to ochucený med malinový nebo ochucený med rybízový, mají v sobě právě toto lyofilizované ovoce. Díky tomuto postupu sušení můžeme zaručit autentickou chuť, jako by to bylo ovoce čerstvé.

Co je lyofilizace?

Lyofilizace je sušení mrazem.  V průběhu tohoto procesu se čerstvé ovoce zmrazí při teplotě -80°C a po zmrazení se ovoce přesune do sušičky, kde se díky nižšímu tlaku voda mění na páru. Nejprve se suší ve vakuu a odstraní se skoro všechna voda. Následuje sušení při zvyšování teploty a snižování vakua. Oproti obyčejnému sušení si takto vysušené ovoce zachovává nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny, minerální látky, aroma a chuť.

Lyofilizace je postup mražení zachovávající v ovoci nutriční hodnoty, vlákninu, vitamíny a minerální látky. Zachovává se rovněž skvělé aroma a úžasná chuť. Ovoce chutná jako by bylo právě sklizené. To nejlepší je lyofilizované ovoce.

Technologie a energie vynaložená pro získání takto vysušeného ovoce zvedá výrazně cenu ochuceného medu s ovocem. Pro představu na jeden kilogram lyofilizovaných jahod je potřeba vysušit sedm kilogramů čerstvých jahod. Veškeré ovoce musí být po sklizni okamžitě v absolutně čerstvém stavu vysušeno – lyofilizováno, nebo zamraženo a uchováno pro pozdější lyofilizaci. Nelze lyofilizovat ovoce staré nebo několik dní po sklizni. Tento proces je velmi časově a logisticky náročný. Pěstitel musí na toto pamatovat a vše dodržet. Lze tedy použít pouze čerstvé ovoce.

Jahody ochucený med

Lyofilizované ovoce v medu – jdeme ještě dál

Lyofilizované ovoce musíme ještě před přidáním do medu rozemlít na prach a zbavit ho případných semínek. Takový postup provádíme u jahod či rybízu, jelikož semínka by ve skleničce medu vystoupala na hladinu pod víčkem. Notná část objemu skleničky by byla s vysokou koncentrací semínek a požitek z chuti by tím utrpěl. Tímto zaručujeme nejvyšší možný požitek z medu s přidaným ovocem.

Lyofilizované ovoce krásně voní a má i stejnou barvu jako ovoce čerstvé. Díky tomu se náš ochucený med Medvěd zabarví do barev svěžího a čerstvého ovoce. Ochucený med Medvěd borůvkový je tmavě fialový, ochucený med Medvěd jahodový je krásně světle červený a ochucený med Medvěd malinový má barvu právě utržených malin.

Ochucený med Medvěd – nejširší nabídka na trhu

Nabízíme Vám nejširší nabídku ochucených medů. Nejenom těch ovocných ale také ochucených medů s kořením – skořice, kardamom, kurkuma nebo chilli kajenský pepř. V naší nabídce nechybí ani med s kakaem, kávou nebo rakytníkem. Už tak širokou nabídku rozšiřujeme, proto se můžete neustále těšit na nové příchutě. Lyofilizované ovoce nás prostě baví. Kombinace ovoce a medu je naprosto úžasná. Zde naleznete kompletní nabídku Ochucených medů.

Včelařův výběr – ochucený med

V naší nabídce naleznete také velmi populární sady – balíčky ochucených medů, které jsme pro Vás tematicky připravili a je možné je snadno použít jako dárek. Včelařův výběr obsahuje nejmenší objemové velikosti ochucených medů a proto je nejvhodnější pro seznámení a ochutnávku.  Zde naleznete kompletní nabídku Včelařových výběrů.

Včelařův výběr a lyofilizované ovoce

Jak chutnají naše ochucené medy Medvěd?

Často nám píšete a ptáte se, jaký ochucený med Medvěd vybrat. Není snadnější cesty, než si náš ochucený med objednat a vyzkoušet. Zkuste naši nejmenší skleničku a sami poznáte, že chuť ovoce v medu je opravdu taková, jako byste čerstvé ovoce do medu namíchali zrovna sami.

Medvěd rybízový

Dvojitá síla do čaje, Medvěd šípkový – med a šípek

Jak je známo, šípkový čaj pomáhá proti nachlazení a infekcím a tak si náš ochucený med můžete dát rovnou do čaje, který je vlastně přírodní antibiotikum. Na jednu lžičku naberete najednou obě ingredience – med a šípek. Med a šípek v jedné sklenici jako Medvěd šípkový. Není to úžasné? Můžete si vzít malou skleničku na cesty a mít tak kus přírody stále s sebou. Ochucený med Medvěd a lyofilizované ovoce jsou opravdu dvě 100% přírodní složky, které jsou pouze smíchány dohromady. Žádná další ingredience v našem ochuceném medu není. Náš ochucený med nijak nekonzervujeme, ani nepřidáváme žádná éčka. Do sklenice vám přimícháme navíc pouze lásku našich včeliček. 

Med a šípek Medvěd šípkový

Ještě jste neochutnali náš ochucený med? Nevíte kde naši nabídku najít? Nevěříte, že lyofilizované ovoce může chutnat opravdu jako čerstvé? Vyzkoušejte kvalitu našeho českého medu z naší farmy Včelařství Domovina v kombinaci s lyofilizovaným ovocem.

Vyberte si jen ovoce, na které máte zrovna chuť.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení