Medvěd kardamomový 75 g

65 Kč
Skladem

Med s Kardamomem

Obsahuje:

  • pastovaný med
  • mletý kardamom

Detailní informace

Detailní popis produktu

MEDVĚD KARDAMOMOVÝ 75 G

Pro nás to byl ze začátku cizinec. Když jsme ho ale ochutnali, hned nám bylo jasné, s jakým gentlemanem máme tu čest. Vítejte, pane Kardamome.

Obsahuje: pastovaný med, kardamom

  • Jsme včelařství, tudíž máme svá včelstva, vlastní med a jiný neprodáváme. Můžeme se tedy zaručit za med, o kterém víme úplně vše. V jaké lokalitě byl včelami sebrán, v jakých úlech byl včelami nektar do podoby medu přepracován a v jakém prostředí bylo se získaným medem zacházeno. Více čtěte v našem článku Med přímo od včelaře.

Med v plástvi

Ahoj, tady Josef – Váš včelař

Kardamom je z čeledi zázvorovitých stejně jako zázvor nebo kurkuma. A také disponuje svými cennými látkami, pro které je dobré ho užívat. A také dobře chutná, jeho chuť je lehce kořeněná až sladká. Určitě stojí za to vyzkoušet. Je méně známý, ale je moc dobrý, nezklame.

Co je to pastovaný med?

Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním je zbaven přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.

Pozor! Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.

A jak máme kardamomového Medvěda nejraději?

Na tmavém celozrnném a vícezrnném pečivu, kde vynikne chuť kardamomu a zrníček v pečivu. To nám chutná. Také v teplém mléce, to je lahůdka.

Včelařství Domovina – Med přímo od včelaře

Nejrychlejší doručení až domů bez plastů_1

Nejrychlejší doručení až domů

Vyberte si nejpohodlnější způsob dopravy – Nejrychlejší doručení až domů.

Tento způsob dopravy nám umožňuje zabalit Vaši medovou zásilku BEZ POUŽITÍ PLASTŮ. To je super :-)

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochucený med
Příchuť: Kardamomový
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ŠM Avatar autora | 23.9.2020
tento i všechny ostatní medíky jsou naprosto úžasné
5
V Avatar autora | 16.6.2020
Skvělý a naprosto souhlasím s popisem p.Josefa.

Josef a Alena Včelařství Domovina

Dobrý den, ahoj..bzz. Zdravíme všechny vás lidičky. Jsme jedna parta ze včel a lidí. Hooodně včeliček, jedna Alenka včelařka a jeden Josef včelař. A taky kocour Ferda, pohotovostní venkovní deratizační jednotka. My všichni se staráme o to, aby med, který nabízíme vám, našim zákazníkům, byl nejlepší kvality. Zralý, chutný, tak jak má být.

Přečtěte si celý náš rok včelaře.

 Josef a Alena Včelařství Domovina