Med s kardamomem 75 g

Náš med
89 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2023
Možnosti doručení

MED S KARDAMOMEM

  • složení: 98% květový pastovaný med, 2% mletý kardamom
  • pastování medu je proces, který med nepoškozuje, med je pastován za studena
  • pouze med a kardamom = jednoduché 100% přírodní složení

Detailní informace

Detailní popis produktu

MED S KARDAMOMEM 75 G

Pro nás to byl ze začátku cizinec. Když jsme ho ale ochutnali, hned nám bylo jasné, s jakým gentlemanem máme tu čest. Vítejte, pane Kardamome.

Obsahuje: pastovaný med, kardamom

Konzistence ochuceného medu s kardamomem

Konzistence je podobná hustotě pastovaného medu, tedy je o něco hustější díky přimíchanému koření nebo mrazem sušenému lyofilizovanému ovoci. Lze jej roztírat na běžné pečivo s výjimkou velmi jemného pečiva např. neopečený toustový chléb nebo croissant. Ochucený med není tekutý jako běžný květový nebo lesní medovicový med. 

Výrobek se skládá výhradně z medu, koření nebo mrazem sušeného lyofilizovaného ovoce. Výrobek neobsahuje žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné šťávy, které med naředí a roztíratelnost zlepší. Může se proto stát, že je konzistence hustější pro namazání či jiné konkrétní využití. Nechte výrobek při pokojové teplotě, ve které se konzistence výrobku po pár hodinách (s ohledem na objemovou velikost) zlepší a med změkne. Je to malá daň z toho, že složení je prostě 100% přírodní :-)

Pastovaný med je základ

Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním se zbaví přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.

Pozor! Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem, a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.

Ahoj, tady Alena a Josef, vaši včelaři. Včelaříme v Čechách na Vysočině

Kardamom je z čeledi zázvorovitých stejně jako zázvor nebo kurkuma. A také disponuje svými cennými látkami, pro které je dobré ho užívat. A také dobře chutná, jeho chuť je lehce kořeněná až sladká. Určitě stojí za to vyzkoušet. Je méně známý, ale je moc dobrý, nezklame.

Včelařství Domovina – to je domácí med od včelaře. Poctivý, český med, protože my chováme včely s láskou.

A jak máme med s kardamomem nejraději?

Na tmavém celozrnném a vícezrnném pečivu, kde vynikne chuť kardamomu a zrníček v pečivu. To nám chutná. Také v teplém mléce, to je lahůdka.

Podrobnosti o medu s kardamomem

Výživové údaje na 100 g
Energie 1389/ 332 kcal
Tuky 0,1 g
Z toho nasycené kyseliny 0 g
Sacharidy 81 g
Z toho cukry 79 g
Bílkoviny 0,5 g
Sůl 0,02 g

 

Obsahuje: pastovaný med, mletý kardamom

Minimální trvanlivost: 12 měsíců od data doručení

Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ŠM Avatar autora | 23.9.2020
tento i všechny ostatní medíky jsou naprosto úžasné
5
V Avatar autora | 16.6.2020
Skvělý a naprosto souhlasím s popisem p.Josefa.

Alenka Včelař

❤️SPRÁVNÝ VČELAŘ

Být včelařem, ale být především SPRÁVNÝM včelařem je pro nás zásada číslo jedna. Rádi vidíme, když naše včelstva po celý rok prosperují. Med je pro nás sladkou odměnou.

❤️KDO JSME

Jsme Alena a Josef - Včelařství Domovina z Vysočiny. Naší doménou je získávání a zpracování medu do lahodných medových pochoutek.

❤️VČELAŘSTVÍ DOMOVINA

Včelařství Domovina to jsou vynikající pochoutky z medu.